Signalizācijas sistēmas uzstādīšana dzīvoklī

Signalizācijas sistēmas uzstādīšana dzīvoklimPēdējo gadu statistika rāda, ka Latvijā ik dienu notiek 10–15 dzīvokļu zādzību. Par iekārojamu zagļu mērķi bieži vien kļūst tieši daudzdzīvokļu mājas, jo tajās ir daudz iedzīvotāju, kuri nepazīst visus savus kaimiņus, tādējādi nodrošinot zaglim iespēju gan nemanāmi mājā iekļūt, gan jau ar laupījumu izkļūt no tās. Maldīgs ir uzskats, ka daudzdzīvokļu mājas ir drošas, jo tajās dzīvo daudz cilvēku un kāds no iedzīvotājiem noteikti pamanīs, ja Jūsu dzīvoklī ielauzīsies zaglis. Patiesībā viss ir pretēji – jo lielāka daudzdzīvokļu māja un vairāk tajā iedzīvotāju, jo mazāk kāds pievērsīs uzmanību svešiniekiem. Vasaras sezonā zādzības mēģinājumu skaits pieaug līdz pat 30%, jo tad mājoklis ir atstāts neapdzīvots.

Lai pasargātu savu dzīvokli, būtu jāievēro dažādi drošības pasākumi, piemēram, pirmā stāva dzīvokļa logus aprīkot ar izturīgām restēm, mājas ārdurvis aprīkot ar kodu atslēgu, kodus regulāri mainot, dzīvoklim uzstādīt dubultās durvis ar kvalitatīvām slēdzenēm utml. Tomēr bieži vien, lai uzlauztu pašas kvalitatīvākās durvis vai atslēgas, profesionālam zaglim nepieciešamas vien pāris minūtes. Līdz ar to mūsdienās papildus drošību garantēs signalizācija dzīvoklim. Statistikas dati liecina, ka 80% gadījumu, nostrādājot apsardzes signalizācijai, zaglis nemaz nemēģina iekļūt mājoklī un aizmūk.

Drošības jeb apsardzes sistēmas galvenais mērķis ir iespējami ātri un informatīvi nosūtīt tās īpašniekam informāciju par mājās notiekošo. Dzīvoklī uzstādītā apsardzes sistēma tiek pieslēgta pie apsardzes kompānijas centrālā drošības pults. Gadījumā, ja notiek nesankcionēta iekļūšana telpā, dzīvoklī nostrādā apsardzes signalizācija un trauksmes signāls tiek pārsūtīts uz pulti. Uz attiecīgo objektu izbrauc apsardzes kompānijas mobilā ekipāža, bet informācija par trauksmi tiek paziņota īpašniekam vai pilnvarotai personai. Savukārt, ja pultī saņemts signāls par piedūmošanu vai ugunsgrēku, pults operators pārsūta signālu ugunsdzēsēju glābšanas dienestam.

Parasti apsardzes sistēmas trauksmes paziņojumus sūta trijos veidos – ar fiksētā telefona palīdzību (fiksētais telefons zvana klientam, un telefonā atskan trauksmes signāls), radio tīkla un speciāla raidītāja izmantošana (tiek informēts tikai apsardzes centrs, bet klients nesaņem informāciju par mājās notiekošo), kā arī trauksmes sūtīšana pa mobilo sakaru tīklu (visinformatīvākais un drošākais klientam, jo SMS precīzi pavēsta, no kura sensora trauksme saņemta, papildus sistēma zvana arī klientam). Tomēr arvien populārākas kļūst bezvadu (wireless) sistēmas, kas nekavējoties informē klientu par mājās notiekošo, un tādējādi ir iespējams izvairīties no zādzības vai ugunsgrēka. Tāpat to izmanto, ja dzīvoklī nav iespējama elektroinstalācija.

Atcerieties, ka attīstoties tehnoloģijām, drošības sistēma ir daudz kas vairāk par skaņas sirēnu ielaušanās gadījumā. Tā var ne tikai pasargāt Jūsu mantu, bet arī izglābt Jums dzīvību. Dažādi signalizācijas detektori reaģē arī uz dūmiem vai atklātu uguns liesmu, plūdiem, gāzes noplūdi, tādejādi paglābjot no nosmakšanas vai noslīkšanas miega laikā. Tāpat, ja īpašumā ir uzstādīta video kamera, modernās signalizāciju sistēmas ļauj datorā ar Interneta pieslēgumu kontrolēt un novērot mājokli arī prombūtnes laikā no jebkuras vietas pasaulē. Šobrīd pieejamas dažādas apsardzes kompānijas, kas ikvienam piemeklēs atbilstošu risinājumu atkarībā no finansiālās rocības un drošības prasībām.

Ievietot Komentāru