Signalizācija un Kaķis vai Suns – Ko Darīt?

Signalizācija un Kaķis vai SunsVisbiežāk speciālistiem uzdotais jautājums, uzstādot kustības sensoru, ir, ko darīt, lai šī ierīce nereaģētu uz mājdzīvniekiem – kaķiem vai suņiem. Nereti dzirdēti stāsti, ka kustību sensors reaģē pat uz dzīvoklī nejauši ielidojušajām mušām. Tad kā īsti signalizācija un kaķis ietekmēs sistēmas darbību.

Šai problēmai ir pavisam vienkāršs risinājums – nepieciešams uzstādīt kustību sensorus, kas ietver funkciju «mājdzīvnieku ignorēšana». Šie kustību sensori nosacīti tiek iedalīti atkarībā no dzīvnieka svara. Lielākoties kustību sensori ar mājdzīvnieku ignorēšanas funkciju paredzēti dzīvniekiem līdz 25 kilogramiem, taču ir arī speciāli kustību sensori, kas nereaģēs uz objekta kustību augstumā līdz 80 centimetriem un ar svaru līdz 40 kilogramiem un būs piemēroti lielākiem suņiem. Vārdu sakot, konkrētam dzīvniekam jāpiemeklē konkrēts devējs. Dzīvnieku ignorēšanas funkcijai ir jābūt norādīta sensora instrukcijā.

Kustību sensors mājdzīvniekiemSaprotams, ka šī ierīce nesver dzīvniekus. Tā ar infrasarkanajiem stariem apsargājamo platību sadala kvadrātos un nostrādā tikai tad, ja kustīgais objekts aizņem vairāk kvadrātu nekā noteikts ierobežojumā. Nosacīti šī platība atbilst dzīvnieka svaram. Taču, jāņem vērā, ka tiešā kustību sensora tuvumā (attālumā līdz pusotram metram) tas nostrādās neatkarīgi no objekta izmēra (svara). Tas nozīmē, ka tad, ja sensoru nostiprina, piemēram, pie dzīvokļa vai mājas griestiem un līdzās nav skapja vai kāda cita paaugstinājuma, kur dzīvnieks varētu uzlēkt vai uzrāpties, problēmām nevajadzētu rasties. Kustību sensoru var nostiprināt arī pie sienas vai vislabāk virs durvju ailes, kur pat tad ja tālākā nākotnē plānota mēbeļu pārbīdīšana, neviens neko nenovietos un mājdzīvniekam nebūs kur uzkāpt. Jāpatur prātā, ka sensori, kas paredzēti montēšanai pie griestiem, atšķiras no tiem, kas plānoti nostiprināšanai pie sienas, tāpēc pirms kustību sensora iegādes vajadzētu būt skaidrībai, kur tieši to plānojat novietot.

Ja mājās ir vairāki kaķi un suņi, tad, ieslēdzot kustību sensoru, tos nāksies katru atstāt savā istabā, jo tad, ja dzīvnieki pārvietosies kopā, sensors darbosies un raidīs viltus trauksmi.

Tie, kas iegādājas kustību sensorus mēdz jautāt, kā šī ierīce reaģēs, ja, piemēram, naktī pa logu istabā nejauši ielido naktstauriņš, muša vai ielec sienāzis un piekļūst sensoram tuvāk par minēto pusotru metru? Speciālisti norāda, ka jaunākās paaudzes kustību sensori uz garām lidojošām mušām nereaģē.

Dzīvoklī vai mājā ar dzīvniekiem var arī izmantot arī apsardzi pa perimetru (logi, durvis). Ja nu tomēr ir vēlme uzstādīt kustību sensoru, tad jāizvēlas tādu, kuram var regulēt jutīgumu un to vajadzētu notestēt vēl montāžas procesā. Bet būtībā, jums nevajadzētu risināt šīs problēmas, to lai dara meistars – jūsu uzdevums ir vien prast precīzi izskaidrot savas vēlmes.

 

Ievietot Komentāru