Novērošanas kameras butaforija – vienkāršs veids kā aizbiedēt zagļus!

video kameras butaforijaVideo kameras butaforijas galvenā loma īpašuma aizsardzībā ir psiholoģiskā iedarbība, jo kvalitatīvu mulāžu ir praktiski neiespējami atšķirt no īstās video novērošanas kameras. To ieraugot, garnadzis visticamāk atteiksies no ieplānotā likumpārkāpuma.

Video novērošanas kameru butaforijas iedalās ārā un iekštelpās lietojamajās. Iekštelpām parasti izmanto kupola veida kameru, bet ārā – ierīci ar sarkanu, mirgojošu LED spuldzīti. Statistikas dati liecina, ka, piemēram, tirdzniecības vietās uzstādītās mulāžas zādzību skaitu samazina pat uz pusi.

Video novērošanas kameras butaforijas plusi un mīnusi.

Plusi:

– To praktiski nav iespējams atšķirt no īstas ierīces;
– Elementāri var piestiprināt virsmai (pie sienas vai griestiem) ar parastu skrūvju palīdzību;
– Ekspluatācijā nav papildus izdevumu kā vien parasto pirkstiņu bateriju nomaiņa;
– To nav nepieciešams pieslēgt elektrotīklam;
– Mulāža ir noturīga pret temperatūras maiņu un nokrišņiem
– Cena ir ievērojami zemāka nekā īstai video novērošanas kamerai.

Mīnusi:

Video novērošanas kameras mulāžai ir tikai viens trūkums – ar to nav iespējams veikt ieraktus, bet, tāda jau nemaz nav šīs kameras funkcija. Tomēr, video kameras butaforiju vēlams izmantot kopā ar uzrakstu “Tiek veikta video novērošana”.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties mulāžu:

Populārāko modeļu video novērošanas kameru mulāžas ir aprīkotas ar klātbūtnes detektoru un gaismas indikatoru, kas darbojas ar bateriju palīdzību. Pietuvojoties šādai ierīcei tuvāk par diviem metriem, tā sāk veikt pagriezienus pa labi un pa kreisi, bet indikators mirgo, imitējot kameras darbību. Tiesa gan, jārēķinās, ka pieredzējis zaglis var uz to neuzķersies, jo īstā video novērošanas kamera nevis pagriezās uz vienu un otru pusi, bet pavēršas tajā virzienā, kur vērojama kāda kustība. Tomēr, lielākoties zagļi nespēj noteikt, ir vai nav kamera īsta, jo to ieraugot, “nostrādā” cilvēciskais faktors – ikviens, kam ir ļauni nodomi, pamanot, ka tiek filmēts, cenšas pagriezt kamerai muguru.

Iegādājoties videokameras mulāžu, jāpievērš uzmanība tam, vai šī ierīce aprīkota ar īstu objektīvu, metālisku korpusu un vadiem, kas ir būtiski, jo vadi, kas stiepjas no mulāžas, rada lielāku ticamības efektu. Dažos modeļos tiek iemontēta antena, kas rada iespaidu par ierīces distances vadīšanu.

Starp citu video kameras mulāža ir visai efektīva ne tikai zagļu aizbiedēšanai, bet arī darba vietā, jo disciplinē darbiniekus. Tāpat arī mulāžu var novietot, piemēram, ražošanas un noliktavu telpās, tirdzniecības zālēs vai mājās, ja jūsu mazuļa pieskatīšana uzticēta auklei.

Ievietot Komentāru