Ko darīt ja esošais kustību detektors reaģē uz mājdzīvniekiem

viltus trauksmeDomāju daudzi no mums kādā mirklī apsver iespēju par mājdzīvnieku iegādi un nereti rodas situācijas, kad esošā signalizācija vai drošības sistēma uztver mājdzīvnieka pārvietošanos un atskan viltus trauksme. Dzīvnieciņš pārbijies, paši arī neesam priecīgi par viltus trauksmēm, tapēc jādomā kā atrisināt radušos situāciju. Varianti mums ir divi.

Iegādāties speciāli dzīvniekiem paredzētu kustību detektoru.
Atkarībā no uzstādītās signalizācijas sistēmas tas var būt vienkārši vai sarežģītāk. Protams visvienkāršāk ir atrast signalizācijas sistēmas uzstādītāju un aprunātes par radušos situāciju. Ja tāds nav zināms, tad var arī izsaukt speciālistu, kas novērtēs iespējas, bet kaut ko maksās. Ja uzstādīta bezvadu sistēma, tad kādu no sensoriem var demontēt ( parasti to var izdarīt kustību sensoru ceļot uz augšu, tas turās uz sliedītēm ) un aizdoties līdz drošības sistēmu veikalam, kur pārbaudīt vai pārdošanā esošie sensori būs saderīgi ar Jūsu iekārtu, iespējams internetā var atrast sistēmas pamācību un pašu spēkiem pievienot jauno kustību detektoru ( parasti tas ir vienkārši un izdarāms ar kombināciju uz sistēmas taustatūras ). Gadījumā ja Jums ir vadu signalizācija tad instalācija var būt sarežģītāka, toties pieejamais kustību detektoru klāsts būs plašāks. Drosminieki var mēģināt to izdaraīt paši nomainot pienākošo vadu pieslēgumu uz jauno sensoru ( parasti tie ir četri vadi ).

Pielāgot esošo kustību sensoru mājdzīvniekeim.
Kustību sensori redz noteiktu laukumu un noteiktā lenķī. To ir iespējams ierobežot aizlīmējot daļu no sensora loga ar kādu līmlenti vai novietojot kaut ko priekšā. Ja zinām ka dzīvnieciņš pārsvarā pārvietojas pa telpas apakšējo daļu, tad varam nobloķēt teiksim 30% no sensora loga tādejādi atļaujot mājdzīvniekam brīvi pārvietoties bez viltus trauksmēm. Alternatīvi iespējams arī pagriest pašu sensoru mazliet uz augšu un ar eksperimenta metodi noteikt, no kāda līmeņa kustības tiek uztvertas.

Tiem, kas nevēlas iegādāties jaunus kustību sensorus un ir gatavi nelieliem eksperimentiem, šis video kalpos kā labs piemērs:

Ievietot Komentāru