Kādu un kuru apsardzes firmu izvēlēties?

Apsardzes firmas transportsTātad, kapēc, kādu un kuru apsardzes firmu izvēlēties. Drošības sistēmu uzstādīšanu, kā arī apsardzes pakalpojumus Latvijā nodrošina aptuveni 500 dažādu apsardzes kompāniju. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumu klāstā un izvēlētos apsardzes firmu, kas kļūs par uzticamu sadarbības partneri, jāņem vērā zemāk minētie faktori.

Reaģēšanas laiks un mobilo ekipāžu skaits

Reaģēšanas laiks ir viens no biežāk izmantotajiem mārketinga trikiem apsardzes nozarē, taču tieši tāpēc mājokļa saimnieki var pieprasīt no apsardzes uzņēmumiem GPS izdrukas, kas apliecina, vai uzņēmums spēj izpildīt solīto un ierodas laikā. Visus šos faktu jānoskaidro vēl pirms līguma parakstīšanas. Tāpat par reaģēšanas laiku ļauj spriest automašīnu skaits un to atrašanās vieta, līdz ar to ieteicams precizēt, kur atrodas mājoklim tuvākā apsardzes firmas automašīna un vai tiek paredzēti papildus resursi, ja uzņēmumam vienlaicīgi ir vairāki izsaukumi.

Apsardzes licence un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana

Uzņēmumam jābūt komersanta reģistrācijas apliecībai. Tāpat ieteicams noskaidrot, cik ilgi konkrētā kompānija darbojas tirgū, kāds ir tās statūtkapitāls, kā arī kompānijas finanšu rādītāji par iepriekšējo periodu. Minētā informācija ir pieejama Lursoft datu bāzē un palīdzēs radīt koptēlu par uzņēmumu.

Ne mazāk svarīgs aspekts ir arī apsardzes licence, to iespējams pārbaudīt apmeklējot www.vp.gov.lv un izvēloties licencēto apsardzes komersantu saraksts.

Informāciju par noskatīto aprasrszes firmu var iegūt arī no tās klientiem. Vairākums apsardzes firmu savās WEB lapās sniedz informāciju par kompānijām, kurām šobrīd viņi sniedz savu pakalpojumus. Lai pārliecinātos, ka apsardzes uzņēmuma stāstītais atbilst patiesībai, ieteicams apjautāties draugiem un paziņām, kuri izmanto konkrētās firmas pakalpojumus par viņu pieredzi, noskaidrojot, vai bijušas trauksmes, sistēmu problēmas, cik ātri pakalpojuma sniedzējs reaģē, kā arī – kāda ir komunikācija ar kompāniju.

Pirms līguma parakstīšanas jānoskaidro, par kādu summu apdrošināta civiltiesiskā apsardzes uzņēmuma atbildība. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas apmērs kļūst būtisks gadījumos, ja apsardzes uzņēmuma neizdarības rezultātā klientam rodas zaudējumi. Tā, piemēram, ja apdrošināšanas suma ir uz pusi mazāka nekā īpašuma vērtība, tad kaitējuma gadījumā saimnieks nevarēs saņemt vairāk par to, kāds ir uzņēmuma civiltiesiskās apdrošināšanas apmērs.

Līgums, cena un apsardzes iekārtas

Nākamais moments, kādu apsardzes sistēmu izvēlēties, vadu vai bezvadu. Bezvadu sistēma, iespējams, būs dārgāka, taču pēc tik tikko pabeigta remonta nenāksies bojāt sienas un arī vadi nekur nerēgosies. Noskaidrojiet, vai jūsu izraudzītais uzņēmums piedāvā gan vienu, gan otru variantu.

Slēdzot līgumu, īpaša uzmanība ir jāpievērš proporcionalitātes principa ievērošanai, tas ir, klienta tiesību un pienākumu apjomam jābūt aptuveni vienādam ar apsardzes kompānijas tiesību un pienākumu apjomu. Svarīgi ir arī pirms līguma noslēgšanas noskaidrot, kāds ir minimālais līguma termiņš un kādas sankcijas tiek piemērotas tā laušanas gadījumā, vai ir mēneša abonēšanas maksa un kādus pakalpojumus tā paredz.

Izvēloties apsardzes uzņēmumu viens no būtiskiem faktoriem, kas interesē klientu, ir cena. Tai nevajadzētu būt ievērojami zemākai nekā vidēji valstī, jo zema cena nereti slēpj dažādus zemūdens akmeņus, piemērām, iekārtu pārdošana bez to montāžas. Tāpēc, pirms parakstīt līgumu ieteicams no drošības kompānijas noskaidrot, vai uzņēmumam ir savi tehniskie darbinieki, kas veic signalizācijas uzstādīšanu un uzturēšanu. Līgumā jābūt ietvertiem punktiem gan par iekārtu uzstādīšanu, gan diennakts monitoringu un reaģēšanu, gan iekārtu servisa apkalpošana.

Ja uzņēmums izmanto apakšuzņēmējus, tad jārēķinās, ka tā darbība ir ļoti atkarīga no piegādātājiem un viņu darba kvalitātes.

Lai izvēlētos piemērotāko apsardzes kompāniju un atrastu optimālākos drošības risinājumus savam mājoklim, par tiem nepārmaksājot, vislabāk aprunāties ar vairākām apsardzes firmām un veikt gan pakalpojumu klāsta, gan cenu salīdzināšanu.

Ievietot Komentāru